Przegląd drużyn ContraBanda Famicom League#3: Nowe Rozdanie

Do trzeciej edycji pierwszej w Polsce e-sportowej ligi Famicom zgłosiło się osiem zespołów. Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam nieco sylwetki poszczególnych drużyn, które staną 13 lipca 2019 r. do rywalizacji o Puchar im. Koksa w Nowej Wsi pod Warszawą.

Zestawienie graficzne drużyn, które wystąpią na ContraBanda Famicom League#3: Nowe Rozdanie.
Kliknij, aby powiększyć.

Z Życia Wzięci

Data założenia23-04-2017
KapitanNielogiczny
SkładNielogiczny
Rocket
Zelas
Ulubiony typ gierLogiczne
Ulubiony tryb turniejowyTagTeam/DeathMatch
OsiągnięciaMistrz CFL#1
Wicemistrz CFL#2

Kapitan o:

… turniejowych grach.

Nie mamy specjalnych życzeń odnośnie tytułów, które pojawią się na turnieju. Lubimy gry, do których możemy podejść taktycznie tak jak zrobiliśmy to np. w przypadku Arkanoida w finale pierwszej edycji CFL. Jedyne gry, których wolelibyśmy uniknąć na turnieju to te, w które nigdy nie lubilśmy grać, np. taki Zippy Race.

… ulubionym trybie turniejowym.

Trudno powiedzieć abyśmy mieli ulubiony tryb gdyż to zależy od gry. W jednych tytułach lepiej jeśli zsumujemy nasze wyniki, w innych z kolei lepiej gdy pod uwagę brany jest tylko najwyższy score. Nasza drużyna jest skonstruowana w ten sposób, że każdy z zawodników specjalizuje się w nieco innej kategorii gier co daje duże możliwości zarówno w trybie TagTeam jak i DeathMatch.

… mocnych i słabych stronach zespołu .

Z życia wzięci to krystaliczny monolit zachowujący spokój niezależnie od wyniku na tablicy. Opanowanie i doświadczenie to nasze mocne strony. Nie straszny nam żaden przeciwnik co z resztą już udowodniliśmy. Jednakże w same gry gramy mocno wybiórczo i czasami trafia się tytuł, który znamy tylko z nazwy i wtedy rozgrywka bywa niepomyślna.

… szansach drużyny podczas CFL#3 .

Szanse są takie jak zawsze i choć nigdy nie uważaliśmy się za faworytów, to historia naznaczyła nas na pretendentów do bycia regularnymi zwycięzcami.

… faworytach do zdobycia Pucharu im. Koksa.

Nie sposób wskazać faworytów „Nowego rozdania” gdyż tym razem tytuły są ogłaszane dużo wcześniej i dopiero na turnieju okaże się kto dysponował czasem by doszlifować umiejętności, a kto przystąpi bazując na wieloletnim doświadczeniu bez dogrywania się przed zawodami.

Okiem bukmachera: Jeden z murowanych faworytów do zdobycia Pucharu Koksa. Za „Z Życia Wziętymi” przemawia ogromne doświadczenie w rywalizacji o najwyższe stawki. Dwukrotny udział w finale CFL i zwycięstwo w pierwszej edycji turnieju potwierdza siłę zespołu Nielogicznego. W ubiegłym roku nie udało się im obronić tytułu z 2017 roku, więc z pewnością na „Nowym Rozdaniu” zrobią wszystko aby odzyskać mistrzostwo.


Grecka z Gwinta

Data założenia23-04-2017
Kapitandaf
Składdaf
MWK
Lio
Ulubiony typ gierPlatformowe
Ulubiony tryb turniejowyTagTeam
Osiągnięcia3. miejsce CFL#1
3. miejsce CFL#2

Kapitan o:

… turniejowych grach.

Nigdy nie narzekaliśmy na tytuły, które znajdowały się w kinder-jajkach. Po prostu podchodziliśmy do konsoli i graliśmy w to, w co trzeba było. Gry na turnieju są przeważnie odpowiednio zróżnicowane. No ale dej trochę więcej tetrisa, organizator!

… ulubionym trybie turniejowym.

Zdecydowanie TagTeam. Jesteśmy dosyć wyrównaną drużyną, bez wyraźnego lidera w te gierki dla dzieci, więc gdy tylko możemy sumować nasze dwa wyniki – jest ogień w szopie.

… mocnych i słabych stronach zespołu.

Mocna strona to na pewno doświadczenie wiekowe – waliliśmy te hi-score’y, gdy niektórzy uczestnicy CFL walili jeszcze w pieluchy. Poza tym wspomniany wcześniej wyrównany poziom każdego z nas. Nie kalkulujemy, nie kombinujemy – każdy siada i robi swoje. Wadą natomiast jest trochę zbyt duży nieogar organizacyjny podczas turnieju. Oraz alkoholizm.

… szansach drużyny podczas CFL#3 .

Zbliżone do ubiegłych edycji. Jeżeli gry nam podpasują i nie skończy się za szybko grecki napój wyskokowy, to z jakimś medalem i pikselowymi okularami powinniśmy odjechać.

… faworytach do zdobycia Pucharu im. Koksa.

Na starcie każdy ma takie same szanse. Zdecyduje skupienie, dyspozycja dnia, ilość wypitej wódki oraz odrobina szczęścia.

Okiem bukmachera: Grecka z Gwinta do obu edycji CFL przystępowała jako murowany faworyt i za każdym razem los „Greków” był podobny: brawurowe przejście fazy grupowej, porażka w półfinale i zwycięstwo w finale pocieszenia. Paradoksalnie, pomimo porażek z poprzednich lat w najważniejszych spotkaniach , w tej edycji Grecką również należy zaliczyć do grona faworytów. Sam podtytuł turnieju – „Nowe Rozdanie” daje nadzieję drużynie dafa na osiągnięcie czegoś więcej niż trzecie miejsce i bycie corocznym „słomianym faworytem”. W zasadzie trudno stwierdzić, gdzie tkwi największy problem miłośników Mouzakisa: nie wydaje się żeby głównym powodem niepowodzeń były wyraźnie niższy poziom e-sportowy. Z Grecką dzieje się coś złego w decydującej fazie turnieju. Jeśli drużyna wzmocni się mentalnie, możemy zobaczyć ją w upragnionym finale. Na pewno na niekorzyść Greckiej działa zmiana przepisów: jeśli kapitan nie okiełzna wybuchowej atmosfery jaka często panuje w meczach Greckiej, możemy być świadkami żółtych kartek, a nawet wykluczeń.


The Resistance

Data założenia11-04-2017
Kapitandziat
Składdziat
kompocki
Piła*T
Ulubiony typ gierPlatformowe
Ulubiony tryb turniejowyTagTeam
OsiągnięciaFaza grupowa

Kapitan o:

… turniejowych grach.

Najbardziej lubimy gry, w których się umiera, bo wtedy możemy pokazać, że opieramy się śmierci. W końcu jesteśmy The Resistance. A jeżeli nam nie idzie, to opieramy się zasadom i umieramy wtedy.


Ich spektrum jest szersze od autyzmu. Ten przekrój jest jak od Caritasu po Hitlera. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy jest bestią czy papieżem. Choć najczęściej obie te cechy idą w parze.

… ulubionym trybie turniejowym.

TagTeam oczywiście, bo wynik zależy od więcej niż jednej osoby, to jest dwóch. To pokazuje morale w zespole, prowadzi do napięć, tarć i nerwów. To w tym trybie można wpaść w tarapaty.

… mocnych i słabych stronach zespołu.

Przede wszystkim możemy sporo namieszać w sportowych rozgrywkach. Dla innych niski pressing to nowość, my wychowaliśmy się w tej kulturze.

… szansach drużyny podczas CFL#3 .

Jesteśmy czarnym koniem, underdogiem. Do tej pory niedoceniani i wyśmiewani.

… faworytach do zdobycia Pucharu im. Koksa.

Zdecydowanie PozNinjaki.

Okiem bukmachera: Drużyna sympatycznych dżentelmenów od dziatka nie może póki co pochwalić się większymi sukcesami. The Resistance są pierwszym założonym ligowym zespołem, jednak do tej pory swój udział w turnieju kończyli na fazie grupowej. Pierwszy występ drużyny zakończył się totalną klęską, ekipa nie zdołała wygrać nawet jednej partii. Kolejny turniej postawił przed zawodnikami The Resistance niebywale trudne zadanie – los skojarzył ich w grupie z Wnukami Siudyma i Z Życia Wziętymi, elitą CFL. Pierwsze wygrane partie udało się im zdobyć z Famikillersami, zacięty mecz przegrali jednak 2:3. Wszystko wskazuje na to, że na CFL#3 czyli czasie „Nowego Rozdania” głównym celem drużyny będzie wygranie pierwszego meczu w historii. Przy sprzyjającym układzie planet, czasu i miejsca, możemy być świadkami historycznego, pierwszego zwycięstwa The Resistance.


Famikillers

Data założenia13-04-2017
KapitanKrisuroku
SkładKrisuroku
Helper
Gargi
Ulubiony typ gierPlatformowe
Ulubiony tryb turniejowyTagTeam
OsiągnięciaPółfinał CFL#1

Kapitan o …

… turniejowych grach.

Życzylibyśmy sobie StarForce oraz Super Robin Hood. Oczywiście jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych tytułów turniejowych 

… ulubionym trybie turniejowym.

TagTeam, bo to fajne emocje są!

… mocnych i słabych stronach zespołu.

Mocne: Prezencja.
Słabe: kiepska organizacja.

… szansach drużyny podczas CFL#3 .

Nie damy dupy, wyjdziemy z grupy!

… faworytach do zdobycia Pucharu im. Koksa.

Wnuki Siudyma ponieważ Grecka ch*j!!!

Okiem bukmachera: Ostatni turniej nie był łatwy dla zespołu Famikillersów. Rozochoceni półfinałem z 2017 roku, gracze Krisuroku na CFL#2 mieli na pewno większe apetyty niż faza grupowa. Famikillersi, podobnie jak The Resistance, zderzyli się z najmocniejszymi drużynami CFL: Wnukami Siudyma i Z Życia Wziętymi. Ostatecznie udało się im po nerwowej potyczce wygrać jedynie z niżej notowaną drużyną dziata. W tym roku zmobilizowana ekipa Krisuroku zechce na pewno ponownie zaatakować fazę pucharową. Przy odpowiednim treningu i żelaznej dyscyplinie podczas turnieju może się to udać. Jeden z czarnych koni CFL#3.


Amarena

Data założenia23-04-2018
KapitanPieseu
SkładPieseu
Dred
Preki
Ulubiony typ gierShmupy
Ulubiony tryb turniejowyBrak
Osiągnięcia:Faza grupowa CFL#2

Kapitan o..

… turniejowych grach.

Każdy z nas wskazuje na coś innego!
Dred: Fire ‚n Ice
Preki: Rush n’ Attack (w trybie takim jak Contra Team Speed), City Connection, Rod Land (świetna gierka na tryb co-op, ulubiony tytuł Chip Jockeya, może w tym wymiatać!)
Pieseu: Ssę więc zdaję się na zdanie mądrzejszych!

… ulubionym trybie turniejowym.

Dred:Więcej gier logicznych!
Preki: Contra Team Speed – wbrew pozorom nie jest jakiś uber trudny i dawałem radę w tym trybie, czy to pierwsza Contra czy Super Contra.
Pieseu: DEDMECZ, niej leje się Amare…. tj krew oczywiście.


… mocnych i słabych stronach zespołu.

Dred: Mocne: spontan i wyjebongo; słabe: cała reszta.
Preki: W tetris jestem chujowy, mimo tego że w pracy sporo tłukłem. Arkanoid też jest w stanie mnie rozłożyć na łopatki (granie padem w tę grę to samobójstwo, tak btw). Shmupy i Contra to moja działka, ale z tymi pierwszymi nie ma gwarancji, czasem pójdzie coś nie tak i odpadam z rozgrywki. W Reccę na próbach rok temu wychodziło mi dobrze, podczas turnieju epicko zjebałem.
Pieseu: Mamy dużo determinacji i generalnie wiarę w siebie. A ze słabych stron to to, że nie ogarniam gier.

… szansach drużyny podczas CFL#3 .

Dred: Ch*j wi.
Preki: Jak się weźmiemy w garść to może chociaż eliminacje przejdziemy.
Pieseu: Moim zdaniem raczej nie mamy żadnych, czysto 4fun.

… faworytach do zdobycia Pucharu im. Koksa.

Grecka chu*j! A tak poważnie to będziemy trzymali kciuki za każdego.

Okiem bukmachera: Amarena, to drugi z zespołów jasno deklarujący w nazwie sympatię do określonego trunku. Ubiegłoroczny debiut pomimo braku punktów wypadł dobrze dla zespołu Pieseua. Amareniarze potrafili urwać partię Greckiej, a w pozostałych dwóch meczach z PozNinjakami i Wyrwanymi z Pola Cebuli zapłacili frycowe, przegrywając 2:3. Zabrakło doświadczenia potrzebnego w decydujących momentach. Amarena pokazała się jako ekipa z zaciętością walcząca o każdą partię. Nie wiadomo na co stać drużynę Pieseua w tym roku, ponieważ zespół przeszedł rewolucję transferową. Odszedł bardzo solidny 1990in1, w jego miejsce udało się pozyskać Prekiego z rozwiązanego zespołu Wyrwanych z Pola Cebuli. Amarena może z pewnością powalczyć o wyjście ze swojej grupy, wszystko będzie zależało od zgrania zawodników Pieseua.


Mecenasi z Piaseczna

Data założenia16-02-2019
KapitanOsA
SkładOsA
1990in1
Arek
Ulubiony gatunek gierLogiczne
Ulubiony tryb turniejowyTagTeam
OsiągnięciaDebiutant

Kapitan o….

… turniejowych grach.

Nie ma dla nas trudnej gry. Są tylko gry w których jesteśmy mocni i gry w które inni są słabi.

… ulubionym trybie turniejowym.

TagTeam – bo liczą się wyniki wszystkich, jak na prawdziwą drużynę przystało.

… mocnych i słabych stronach zespołu .

Nie mamy słabych stron. A mocne? Mamy pieniądze i wiedzę jak je wykorzystywać.

… szansach drużyny podczas CFL#3 .

Nie będziemy udawać skromnych. Jako debiutanci mamy realne szanse na mistrzostwo, ale zadowoli nas także podium.

… faworytach do zdobycia Pucharu im. Koksa.

Faworytem jest jedna drużyna i jest to nasza drużyna. Reszta nas nie interesuje. To płotki, które będą musiały przełknąć gorycz porażki, gdy spotkamy się na arenie.

Okiem bukmachera: Mecenasi z Piaseczna to nowa drużyna, założona w 2019 roku przez Osę, kapitana Wyrwanych z Pola Cebuli. Z rozwiązanej drużyny Wyrwanych z kapitanem przyszedł również Arek. Skład uzupełnia 1990in1, który postanowił rozwiązać kontrakt z Amareną. Mecenasi z Piaseczna są wielką niewiadomą, ale wydaje się że nowy zespół złożony z doświadczonych zawodników, pod przewodnictwem charyzmatycznego Osy będzie w stanie wyjść z grupy podczas tegorocznych zawodów. Deklaracje kapitana są jasne, drużyna przyjeżdża do Nowej Wsi walczyć o najwyższe cele. Kogo jeśli nie debiutanta upatrywać do niespodziewanych rozstrzygnięć podczas „Nowego Rozdania”? Jedno jest pewne – Mecenasi z Piaseczna to zespół walczaków, który tanio skóry nie sprzeda.


PozNinjaki

Data założenia02-07-2018
KapitanMartin
SkładMartin
Bartek
Kuba
Maciej
Ulubiony gatunek gierLogiczne
Ulubiony tryb turniejowyTagTeam
OsiągnięciaPółfinał CFL#2

Kapitan o…

… turniejowych grach.

Chcielibyśmy bardzo powrotu w tej edycji Jewerly Tetris, w który czuliśmy się mocni w ubiegłym roku. Cieszy mnie Road Fighter – to pierwsza gra którą odpaliłem, a właściwie odpaliła się sama (uszkodzony pad z nowej, ledwo co wyjętej z pudła konsoli) mając te 6 czy 7 lat. Emocjonujące będą rozgrywki w Excitebike. Boimy się Soccera, bo choć FIFA nam nie straszna, to w 8 bitach nie idzie już nam tak dobrze

… ulubionym trybie turniejowym.

Nasz ulubiony tryb to „Tag Team” – wspólne działanie to coś co najbardziej cieszy nasz zgrany zespół.

… mocnych i słabych stronach zespołu .

Mocne strony zespołu to świeżość, poczucie humoru (akcja w Łomiankach to potwierdza, dystans do siebie, szybkie poznawanie i obczajanie gier w które od dawna nie graliśmy. Słabe strony to doświadczenie, ale będziemy nad tym pracować do lipca.

… szansach drużyny podczas CFL#3 .

Uważamy, że wyjdziemy z Grupy, wszystko powyżej będziemy traktować jako sukces teamu.

… faworytach do zdobycia Pucharu im. Koksa.

Faworytem dla nas są „Ż życia wzięci” – gdy przyjechałem na Fami#10 i zobaczyłem trenującego Małologicznego wiedziałem, że to ciężki do pokonania dzik, dodatkowo wspierany przez mocną załogę.

Okiem bukmachera: Ubiegłoroczny czarny koń turnieju. Zespół powstały w ostatnich dniach okna zgłoszeniowego do CFL#2 zaskoczył wszystkich swoją waleczną postawą. Ekipa Martina odprawiła po długich bojach Wyrwanych z Pola Cebuli i Amarenę, ustępując w grupie jedynie Greckiej z Gwinta. W półfinale na turniejowej drodze beniaminka stanęli obrońcy tytułu, zespół Z Życia Wziętych. Urwana partia to wszystko na co było stać PozNinjaki w starciu z mistrzami CFL#1. W tegorocznym turnieju zespół ze stolicy Wielkopolski będzie chciał na pewno poprawić swoje osiągnięcie z CFL#2. Po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym, dzięki swojej waleczności i nieustępliwości, PozNinjaki mogą wskoczyć na pudło CFL#3.


Wnuki Siudyma

Data założenia16-04-2017
KapitanMejs
SkładMejs
Robi
MaarioS
Ulubiony gatunek gierShmup
Ulubiony tryb turniejowyDeathMatch
OsiągnięciaWicemistrz CFL#1
Mistrz CFL#2

Kapitan o…

… turniejowych grach.

Gdy piszę te słowa, ujawniona została połowa gier. Bardzo cieszy mnie Road Figher, w którym oboje z Maariosem, trzymamy rekordy. Tak samo w Balloon Fighcie w poprzednich latach dopisywało nam szczęście.

… ulubionym trybie turniejowym.

Ulubiony tryb to Deathmatch, wierzę w siłę moich zawodników i jak jednemu może powinąć się noga, to dwóm nigdy.

… mocnych i słabych stronach zespołu.

Najmocniejsza strona mojej drużyny to doświadczenie członków. Robi i Maarios to potężne filary, moim jedynym zadaniem to dopilnowanie abyśmy znali wszystkie detale związane z turniejowymi grami, oraz żeby moi gracze byli spokojni i bardzo skupieni.

… szansach drużyny podczas CFL#3 .

Szanse w tym roku mamy najniższe od lat, wiele drużyn zapowiedziało poważne podejście do tematu. Wnuki były mocno zdeterminowane od pierwszej edycji, i przez te dwa lata nabraliśmy doświadczenia w kwestiach logistycznych i przygotowawczych. Łatwo pucharu nie oddamy.

… faworytach do zdobycia Pucharu im. Koksa.

Myślę, że faworytami w tym roku jest Grecka z Gwinta, oczywiście jeśli uda im się okiełznać poprzedniego kapitana.

Okiem bukmachera: Jeśli mowa o żelaznym faworycie do zdobycia CFL#3 to jest nim bez wątpienia drużyna Wnuków Siudyma. Zawodnicy Mejsa chcą być pierwszą w historii drużyną, która obroni tytuł CFL. Zespół cechuje ofensywne usposobienie, a zarazem opanowanie w najbardziej newralgicznych punktach rywalizacji. W ubiegłym roku Wnuki potrafiły zachować spokój w momencie niesprzyjającego im challangu sędziowskiego w finale. Na przestrzeni dwóch lat gracze Mejsa stali się dojrzałym zespołem, a kapitan potrafił ujarzmić taką indywidualność jak MaarioS i sprawić by jego umiejętności pracowały dla dobra całej drużyny. Inne zespoły chcą z pewnością coś udowodnić mistrzom i będą mocno naciskały na Wnuki, ale jeśli w drużynie Wnuków wszystko zagra organizacyjnie, trudno będzie osiągnąć dobry wynik z zespołem Mejsa.