O zlocie FamiCON

Czym jest ten cały FamiCON?

FamiCON to nazwa naszego zlotu, która trzyma się nas od samego początku, czyli od pierwszego wspólnego spotkania w 2009 roku. Nazwa wzięła się oczywiście od konsoli Famicom, a zmodyfikowaliśmy ją poprzez dodanie konwentowej końcówki „con”. Spotykamy się zawsze mniej-więcej w połowie lipca, na około 6 dni. Na FamiCONie spotkasz się głównie z ekipą forum contrabanda.eu, ale rokrocznie odwiedzają nas liczni goście, znajomi i osoby, które po prostu dobrze czują się w naszym towarzystwie. Możesz pograć tu na konsolach, które podpięte są do licznych stanowisk, wziąć udział w licznych turniejach oraz konkursach okołogrowych, posłuchać na żywo koncertów chiptune’owych (i nie tylko), pograć w planszówki – także w te z naszej unikatowej manufaktury, albo po prostu usiąść na zacienionej werandzie i porozmawiać ze zlotowiczami na wszelaki temat. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a na nudę nie ma po prostu czasu.

[Awaria screena]

Co zrobić, aby móc się pojawić?

Nic skomplikowanego – po prostu zarejestrować się na naszym forum (forum.contrabanda.eu), przedstawić się oraz dać znać o swojej obecności w wątku dotyczącym FamiCONu. Wjazd na miejsce imprezy jest płatny, ale na szczęście nie trzeba płacić przecież całości składki. Można płacić za poszczególne dni pobytu.

Gdzie i kiedy się spotykamy?

Od samego początku impreza miała miejsce w klimatycznej remizie strażackiej w Laskach pod Warszawą. Następnie – po 8. latach – przesiedliliśmy się do jeszcze bardziej klimatycznej remizy w Nowej Wsi pod Pruszkowem. W 2021 roku, wyjątkowo widzimy się w sali Baccara w Błędowie.

Nasze spotkania od samego początku odbywają się w środkowy weekend lipca, z tzw. „zakładkami”, czyli z okalającymi go piątkiem, oraz poniedziałkiem i wtorkiem. Tak więc, już wiesz kiedy możesz zaklepać swój urlop na przyszły rok.

Ej, a co właściwie tam się robi?

Gra się w gry, a czego się spodziewałeś? Poza tym poruszamy z 700 różnych tematów i bierzemy udział w świetnie (albo nieco gorzej) przygotowanych konkursach. Ostateczny harmonogram FamiCONu zawsze można podejrzeć na naszym forum na kilka dni przed naszą imprezą (ustalamy i edytujemy go na bieżąco przez niemal pół roku przed spotkaniem). Często jest on napięty do ostatniego dnia. Bawimy się uczestnicząc bądź kibicując w profesjonalnej lidze gamingowej Contrabanda Famicom League, poza tym możemy wziąć udział w wielu innych turniejach w gry oraz w konkursach okołogrowych, słuchamy koncertów muzycznych na żywo, oglądamy filmy z minionych spotkań… Zabawy jest co nie miara.

Jeszcze zastanawiasz się, czy przyjechać?

Spokojnie, obejrzyj sobie relacje filmowe z poprzednich zlotów, a na pewno zmienisz zdanie. Możesz je obejrzeć w formie playlisty na naszym YouTube’owym kanale.

Wszelkie pytania i wątpliwości rozwiejesz w odpowiednim dziale na naszym forum.

Zapraszamy Cię co roku w lipcu! Oto nasza mała galeria ze zlotów:

[Awaria screena]

[Awaria screena]