O zlocie FamiCON

FamiCON 14 w pigułce

  • Co to? Największy konwent miłośników konsoli Famicom/NES/Pegasus w Polsce. Organizowany 14-ty raz, rok po roku!
  • Kiedy? 8-13 lipca 2022
  • Gdzie? W budynku OSP Nowa Wieś k. Pruszkowa (mapa w artykule poniżej)
  • Za ile? Jeszcze nie ustaliliśmy wejściówki, powrócimy z informacją!
  • Gdzie wpłacać? Wbijaj na forum, w odpowiednim temacie zlotu będą pełne dane do wpłaty: link
  • Gdzie spać? Na miejscu, czyli na materacu w sali, pod namiotem, w samochodzie, na betonie… Bądź kreatywny, śpij gdzie chcesz. Hoteli/noclegowni w najbliższej okolicy niestety brak.
  • Co zjeść? Mamy do dyspozycji wyposażoną kuchnię, w promieniu 1 km jest wiele gastronomii oraz spory market.
  • Dlaczego w klimacie PZPR? Co roku nasze spotkanie utrzymujemy graficznie w wybranej konwencji, tym razem jest to klimat towarzysza E. Gierka. Ot, tak.

Wszelkie inne niezbędne informacje zdobędziesz na forum:

www.forum.contrabanda.eu

Czym jest ten cały FamiCON?

FamiCON to nazwa naszego zlotu, która trzyma się nas od samego początku, czyli od pierwszego wspólnego spotkania w 2009 roku. Nazwa wzięła się oczywiście od konsoli Famicom, a zmodyfikowaliśmy ją poprzez dodanie konwentowej końcówki „con”. Spotykamy się zawsze mniej-więcej w połowie lipca, na około 6 dni. Na FamiCONie spotkasz się głównie z ekipą forum contrabanda.eu, ale rokrocznie odwiedzają nas liczni goście, znajomi i osoby, które po prostu dobrze czują się w naszym towarzystwie. Możesz pograć tu na konsolach, które podpięte są do licznych stanowisk, wziąć udział w licznych turniejach oraz konkursach okołogrowych, posłuchać na żywo koncertów chiptune’owych (i nie tylko), pograć w planszówki – także w te z naszej unikatowej manufaktury, albo po prostu usiąść na zacienionej werandzie i porozmawiać ze zlotowiczami na wszelaki temat. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a na nudę nie ma po prostu czasu.

[Awaria screena]

Co zrobić, aby móc się pojawić?

Nic skomplikowanego – po prostu zarejestrować się na naszym forum (forum.contrabanda.eu), przedstawić się oraz dać znać o swojej obecności w wątku dotyczącym FamiCONu. Wjazd na miejsce imprezy jest płatny, ale na szczęście nie trzeba płacić całości składki. Można zapłacić za poszczególne dni pobytu. Chcesz pojawić się jedynie na weekend? Nie ma problemu, płacisz jedynie 2x dniówka.

Gdzie i kiedy się spotykamy?

Od samego początku impreza miała miejsce w klimatycznej remizie strażackiej w Laskach pod Warszawą. Następnie – po 8 latach – przesiedliliśmy się do jeszcze bardziej klimatycznej remizy w Nowej Wsi pod Pruszkowem. Tak to prezentuje się na mapie:

[Kliknij w powyższą mapę, aby przejść do lokalizacji w Google Maps]

Dojazd jest bardzo prosty – wystarczy wsiąść w kolej WKD, np. na stacji Warszawa Śródmieście (niedaleko PKiN) i po 30-tu minutach bezpośredniej podróży jesteśmy na stacji Nowa Wieś Warszawska – zaledwie 700 m od partyplace. Jeżeli jesteś zmotoryzowany, mamy spory parking dla samochodów, więc parkujesz komfortowo niemal w samym epicentrum wydarzeń.

Na FamiCON 14 widzimy się w dniach 8-13 lipca (piątek-środa). Nasze spotkania od samego początku odbywają się w środkowy weekend lipca, z tzw. „zakładkami”, czyli z okalającymi go piątkiem, oraz poniedziałkiem i wtorkiem (środa to już czas pakowania się i pożegnań). Najwięcej atrakcji oraz najliczniejsza frekwencja przypada oczywiście na 2 dni weekendu.

Ej, a co właściwie się tam robi?

Gra się w gry, a czego się spodziewałeś? Poza tym poruszamy z 700 różnych tematów na głównej sali, bądź przy grillu obok remizy. Bierzemy także udział w świetnie (albo nieco gorzej) przygotowanych atrakcjach. Ostateczny harmonogram FamiCONu zawsze można podejrzeć na naszym forum na kilka dni przed naszą imprezą (ustalamy i edytujemy go na bieżąco przez niemal pół roku przed spotkaniem). Bawimy się uczestnicząc bądź kibicując w profesjonalnej lidze gamingowej Contrabanda Famicom League, możemy wziąć udział w wielu innych turniejach w gry oraz w konkursach okołogrowych, posłuchać koncertów muzycznych na żywo, obejrzeć filmy z minionych spotkań… Zabawy jest co nie miara.

Jeszcze zastanawiasz się, czy przyjechać?

Spokojnie, obejrzyj sobie relacje filmowe z poprzednich zlotów, a na pewno nabierzesz ochoty. Możesz je obejrzeć w formie playlisty na naszym YouTube’owym kanale.

Wszelkie pytania i wątpliwości rozwiejesz w odpowiednim dziale na naszym forum.

Zapraszamy Cię co roku w lipcu! Oto nasza mała galeria ze zlotów:

[Awaria screena]

[Awaria screena]