O zlocie FamiCON

FamiCON 14 w pigułce

  • Co to? Największy konwent miłośników konsoli Famicom/NES/Pegasus w Polsce. Organizowany 14-ty raz, rok po roku!
  • Kiedy? 8-13 lipca 2022
  • Gdzie? W budynku OSP Nowa Wieś k. Pruszkowa (mapa w artykule poniżej)
  • Za ile? 50 zł za dzień, czyli 250 zł za kompletne 5 dni imprezy.
  • Gdzie wpłacać? Wbijaj na forum, tutaj są dane do wpłaty
  • Gdzie spać? Na miejscu, czyli na materacu w sali, pod namiotem, w samochodzie, na betonie… Bądź kreatywny, śpij gdzie chcesz. Hoteli/noclegowni w najbliższej okolicy niestety brak.
  • Co zjeść? Mamy do dyspozycji wyposażoną kuchnię, w promieniu 1 km jest wiele gastronomii oraz spory market.
  • Dlaczego w klimacie PZPR? Co roku nasze spotkanie utrzymujemy graficznie w wybranej konwencji, tym razem jest to klimat towarzysza E. Gierka. Ot, tak.

Wszelkie inne niezbędne informacje zdobędziesz na forum:

www.forum.contrabanda.eu

Czym jest ten cały FamiCON?

FamiCON to nazwa naszego zlotu, która trzyma się nas od samego początku, czyli od pierwszego wspólnego spotkania w 2009 roku. Nazwa wzięła się oczywiście od konsoli Famicom, a zmodyfikowaliśmy ją poprzez dodanie konwentowej końcówki „con”. Spotykamy się zawsze mniej-więcej w połowie lipca, na około 6 dni. Na FamiCONie spotkasz się głównie z ekipą forum contrabanda.eu, ale rokrocznie odwiedzają nas liczni goście, znajomi i osoby, które po prostu dobrze czują się w naszym towarzystwie. Możesz pograć tu na konsolach, które podpięte są do licznych stanowisk, wziąć udział w licznych turniejach oraz konkursach okołogrowych, posłuchać na żywo koncertów chiptune’owych (i nie tylko), pograć w planszówki – także w te z naszej unikatowej manufaktury, albo po prostu usiąść na zacienionej werandzie i porozmawiać ze zlotowiczami na wszelaki temat. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a na nudę nie ma po prostu czasu.

[Awaria screena]

Co zrobić, aby móc się pojawić?

Nic skomplikowanego – po prostu zarejestrować się na naszym forum (forum.contrabanda.eu), przedstawić się oraz dać znać o swojej obecności w wątku dotyczącym FamiCONu. Wjazd na miejsce imprezy jest płatny (250 zł = 50 zł/dzień), ale na szczęście nie trzeba płacić całości składki. Można zapłacić za poszczególne dni pobytu. Chcesz pojawić się jedynie na weekend? Nie ma problemu, płacisz jedynie 2x dniówka.

Gdzie i kiedy się spotykamy?

Od samego początku impreza miała miejsce w klimatycznej remizie strażackiej w Laskach pod Warszawą. Następnie – po 8 latach – przesiedliliśmy się do jeszcze bardziej klimatycznej remizy w Nowej Wsi pod Pruszkowem. Tak to prezentuje się na mapie:

[Kliknij w powyższą mapę, aby przejść do lokalizacji w Google Maps]

Dojazd jest bardzo prosty – wystarczy wsiąść w kolej WKD, np. na stacji Warszawa Śródmieście (niedaleko PKiN) i po 30-tu minutach bezpośredniej podróży jesteśmy na stacji Nowa Wieś Warszawska – zaledwie 700 m od partyplace. Jeżeli jesteś zmotoryzowany, mamy spory parking dla samochodów, więc parkujesz komfortowo niemal w samym epicentrum wydarzeń.

Na FamiCON 14 widzimy się w dniach 8-13 lipca (piątek-środa). Nasze spotkania od samego początku odbywają się w środkowy weekend lipca, z tzw. „zakładkami”, czyli z okalającymi go piątkiem, oraz poniedziałkiem i wtorkiem (środa to już czas pakowania się i pożegnań). Najwięcej atrakcji oraz najliczniejsza frekwencja przypada oczywiście na 2 dni weekendu.

Ej, a co właściwie się tam robi?

Gra się w gry, a czego się spodziewałeś? Poza tym poruszamy z 700 różnych tematów na głównej sali, bądź przy grillu obok remizy. Bierzemy także udział w świetnie (albo nieco gorzej) przygotowanych atrakcjach. Ostateczny harmonogram FamiCONu zawsze można podejrzeć na naszym forum na kilka dni przed naszą imprezą (ustalamy i edytujemy go na bieżąco przez niemal pół roku przed spotkaniem). Bawimy się uczestnicząc bądź kibicując w profesjonalnej lidze gamingowej Contrabanda Famicom League, możemy wziąć udział w wielu innych turniejach w gry oraz w konkursach okołogrowych, posłuchać koncertów muzycznych na żywo, obejrzeć filmy z minionych spotkań… Zabawy jest co nie miara.

Jeszcze zastanawiasz się, czy przyjechać?

Spokojnie, obejrzyj sobie relacje filmowe z poprzednich zlotów, a na pewno nabierzesz ochoty. Możesz je obejrzeć w formie playlisty na naszym YouTube’owym kanale.

Wszelkie pytania i wątpliwości rozwiejesz w odpowiednim dziale na naszym forum.

Zapraszamy Cię co roku w lipcu! Oto nasza mała galeria ze zlotów:

[Awaria screena]

[Awaria screena]